Szanowni Klienci – informujemy, iż w dniach 22 września do 4 października br. będziemy przebywać na urlopie. Zamówienia złożone w tym okresie będziemy wysyłać od dnia 5 października br. Wyjątkiem są lustra drogowe i sklepowe, których wysyłkę będziemy realizować w ciągu 2 dni roboczych od zakupu. Zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną na adres sklep@e-znaki.pl

 

MENU
Jesteś tutaj: Znaki drogowe

Znaki drogowe

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:
Następna strona

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym znaki drogowe i sygnały drogowe dzielą się na pionowe i poziome. Pionowe znaki drogowe to te, które umieszczane są w postaci pionowej tarczy (trójkątnej, okrągłej lub prostokątnej) przy drodze albo nad drogą (niekiedy namalowane są na przydrożnych ścianach). Znaki drogowe poziome to takie, które namalowane są bezpośrednio na jezdni, zazwyczaj białą (czasem żółtą) farbą odporną na ścieranie przez koła pojazdów. Polskie znaki drogowe są niemal identyczne ze znakami jakie spotykamy w innych krajach Europy. Mogą się od siebie różnić rozmiarami, odcieniami używanych kolorów albo kształtu symboli.

Oferowane w naszym sklepie internetowym znaki drogowe wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo grubości 1,25 mm, krawędzie podwójnie zaginane na całym obwodzie, wyklejane licem z folii typu 1 lub 2 generacji. Tarcza znaku dodatkowo wzmocniona dwoma profilami stalowymi typu "F". Profile służą jako element montażowy do przykręcenia uchwytów uniwersalnych łączących znak z konstrukcją wsporczą. Tył tarczy znaku zabezpieczony farbą proszkową szarą RAL 7037. Tarcze znaków z podwójnie zagiętymi krawędziami charakteryzują się najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi spośród produkowanych znaków. W trakcie zakupu znaku drogowego w naszym sklepie należy wybrać jego wielkość i typ folii. 

Zasady dotyczące zastosowania odpowiedniej wielkości i folii znaku drogowego. 

Stosuje się pięć grup wielkości znaków drogowych:

Znak drogowy Mini: na słupkach przeszkodowych i tablicach kierujących, na drogach w obszarze zabudowanym, gdy warunki drogowe nie pozwalają na zastosowanie znaków większych lub zastosowanie większych znaków pogorszyłoby warunki widoczności pieszych na przejściu dla pieszych, na wąskich uliczkach zabytkowych miast.

Znaki drogowe Małe: na drogach gminnych,

Znaki drogowe Średnie: na drogach powiatowych, na jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich, na łącznicach autostrad i dróg ekspresowych. Duże: na drogach ekspresowych, na drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym, na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60 km/h.

Znaki drogowe Duże: na drogach ekspresowych, na drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym, na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60 km/h.

 Znaki drogowe Wielkie: na autostradach.

Uwaga: przy oznakowaniu robot tymczasowych stosuje się znaki o jedną grupę wielkości wyższą niż stosowane na danym odcinku drogi. Znaki A7 i B20 mają mieć wielkość nie mniejszą niż znaki średnie.

Zastosowanie folii odblaskowych.

Folia I generacji: drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie,

Folia II generacji: drogi krajowe jednojezdniowe i dwujezdniowe, autostrady i drogi ekspresowe.

Znaki drogowe sklep internetowy www.e-znaki.pl - z nami zawsze po drodze!!!

Szanowni Klienci – informujemy, iż w dniach 25 września do 4 października br. będziemy przebywać na urlopie. Zamówienia złożone w tym okresie będziemy wysyłać od dnia 5 października br. Wyjątkiem są lustra drogowe i sklepowe, których wysyłkę będziemy realizować w ciągu 2 dni roboczych od zakupu. Zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną na adres sklep@e-znaki.pl